Euro 2012

Sądy stadionowe na Euro 2012?

Sądy Stadionowe | Stadiony Euro 2012 | Stadion | Stadiony

Zgodnie z zapowiedzią wiceszefa MSWiA Adama Rapackiego w maju ma trafić do parlamentu specustawa dotycząca bezpieczeństwa na Euro 2012.

Pseudokibice

Najważniejszą i najbardziej kontrowersyjną rzeczą zawartą w specustawie ma być możliwość sądzenia chuliganów w miejscu rozgrywania meczu. Osoby, które popełnią przestępstwo na terenie stadionu, będą mogły zostać zatrzymane i sądzone w specjalnych salach, które dzięki właściwemu zapleczu technicznemu będą miały połączenie z salą sądową, na której będzie się znajdował sędzia decydujący o wyroku.

Dodatkowo projekt też ma wprowadzić odpowiedzialność karną za wdzieranie się na teren imprezy masowej oraz możliwość zakazu wstępu notowanym pseudokibicom na mecze reprezentacji, zarówno w kraju jak i za granicą. Powiększy się też zakres odpowiedzialności m.in. za fałszywe alarmy bombowe oraz kradzież infrastruktury technicznej związanej z przewozem kibiców.

Broń i zaplecze medyczne

Pozostałe punkty specustawy mają dotyczyć zmian i doprecyzowania zapisów o imprezach masowych w szeregu ustaw. Jedną z nich jest doprecyzowanie kwestii zakazu noszenia broni w ustawie o broni i amunicji. Natomiast w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych będą rozszerzone zapisy, które dotyczą minimalnych wymogów zabezpieczenia medycznego.

W czasie specjalnie zwołanej konferencji Rapacki powiedział, że już we wtorek projekt ustawy ma trafić do ustaleń międzyresortowych.

Żródło: PAP

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu