Euro 2012

PGE Arena wreszcie otwarta!

Gdańsk | Gdańsk Euro 2012 | Stadion | Stadiony | Stadion Euro 2012 | Stadiony Euro 2012

W poniedziałek Straż Miejska wydała wreszcie pozytywną opinię dotyczącą stanu technicznego stadionu w Gdańsku, natomiast dziś Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie obiektu. Oficjalne otwarcie nastąpi zatem już 6 sierpnia.

Po długich bataliach wykonawcy projektu - konsorcjum Hydrobudowie/Alpine Bau udało się wreszcie dostać pozwolenie na otwarcie Areny. Przypomnijmy, że do tej pory konsorcjum zgłaszało zakończenie budowy do Straży Pożarnej aż sześciokrotnie. Trzy pierwsze wnioski wycofało samo, za czwartym razem wydano negatywną opinię. Przy piątym została przeprowadzona kontrola, w wyniku której znaleziono ponad sto usterek, które jednak mimo szybkiej naprawy przyczyniły się do wydania opinii negatywnej. Wreszcie po ostatnie, tygodniowej kontroli udało się uzyskać pozytywną.

Wbrew oczekiwaniom w dniu otwarcia - 6 czerwca - nie odbędzie się żaden mecz, ani jak zapowiadano - koncert gwiazd. Będzie to natomiast dzień otwarty, w którym wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość przyjść i zwiedzić cały stadion.

Meczem otwarcia dla stadionu PGE Arena Gdańsk ma być spotkanie ekstraklasy, w którym Lechia zmierzy się z Cracovią. Wydarzenie jest planowane na 12 sierpnia o 20:30.

Obecnie trwa zamykanie inwestycji oraz przekazywanie obiektu operatorowi - spółce Lechia - Operator. Proces ten potrwa tydzień. Następnie będzie można zająć się organizacją nadchodzących imprez, w tym m.in. meczu reprezentacji Polski i Niemiec.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu