Euro 2012

PGE Arena Gdańsk lepsza od włoskich stadionów

Gdańsk | Gdańsk Euro 2012 | Włoskie Stadiony | Arena Gdańsk

Przez ostatnie tygodnie europejscy dziennikarze zwiedzali polskie miasta-gospodarzy Euro 2012 w celu ocenienia postępu prac nad stadionami.

Ostatnim miejscem, do którego przybyli dziennikarze była gdańska PGE Arena. Obiekt wywołał wyrazy uznania wśród zagranicznych gości. Przedstawiciel Tuttosport z Włoch wyraził prawdziwy zachwyt po zobaczeniu naszego stadionu. Jego zdaniem we Włoszech nie ma stadionu, który choćby w połowie dorównywał temu w Gdańsku. Dziennikarz nie szczędził pochwał - porównywał Arenę do Ferrari, czy Lamborgini wśród stadionów.

Według Włocha nawet mediolańskie San Siro nie umywa się do PGE Areny, kontynuując motoryzacyjną metaforę mówił o tym, że włoski stadion wygląda przy niej jak cinquecento. Gość, nieco żartobliwie, sprawdził nawet wytrzymałość betonu na gdańskim stadionie. Skrobał ścianę palcem mówiąc, że u nich wszystko się sypie: "Kiedy zrobisz tak na San Siro, w rękach zostaną Ci kawałki betonu".

Francja i Niemcy pełne uznania

Pod wrażeniem był również wysłannik jednego z najbardziej prestiżowych francuskich magazynów - France Football. Mówił o tym, że najlepsze zostawiono im do zobaczenia na koniec, aby pozostawić jak najlepsze wrażenie. "No i udało się" - mówił dziennikarz.

Dziennikarz reprezentujący Frankfurter Allgemeine Zeitung zapewniał, że niemiecka reprezentacja chce Gdańsk uczynić swoim miejscem pobytowym podczas Euro 2012. I to niezależnie od tego czy ich mecze miałyby się rozgrywać w Kijowie czy Doniecku.

Oficjalne otwarcie PGE Arena Gdańsk - 23 lipca

Meczem otwarcia stadionu miało być spotkanie pomiędzy reprezentacjami Polski i Niemiec, które odbyło się jednak w Warszawie. Stało się tak na skutek przesunięcia terminu oddania obiektu. Pierwszym meczem będzie prawdopodobnie potyczka Lecha Gdańsk z którymś z najlepszych europejskich klubów, jednak nie wiadomo jeszcze czy będzie to Liverpool, Benfica, Atletico Madryt, Porto czy Valencia.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu