Euro 2012

Warszawiacy wyjadą z miasta podczas Euro 2012?

Badania Euro 2012 | Warszawa | Warszawiacy | Badania | Miasta | Miasta Euro 2012

Ratusz zaprezentował wyniki badania przeprowadzonego wśród mieszkańców Warszawy na temat ich nastrojów w związku z nadchodzącymi Mistrzostwami Europy w naszym kraju. Ponad połowa mieszkańców stolicy wierzy, iż Polska zdąży z przygotowaniami na czas.

Według sondażu aż, albo „tylko” w zależności od punktu widzenia, 57 procent zapytanych warszawiaków uważa, że zdążymy, jako kraj, z przygotowaniami na nachodzące Mistrzostwa. Nie wiadomo jednak czy chodzi jedynie o zakończenie budowy Stadionu Narodowego czy tez o całość inwestycji.

Dużo większy odsetek badanych, bo aż 75% uważa, iż organizacja Euro 2012 przyczyni się do poprawy stanu zarówno dróg i autostrad w kraju, jak i rozwiązań komunikacyjnych w samym mieście.

Gorzej jest natomiast z obawami mieszkańców związanymi z utrudnieniami w ruchu podczas samych Mistrzostw. Ponad 86 procent badanych obawia się objazdów. Już teraz wiadomo, iż al. Zieleniecka ma być wyłączona z ruchu, natomiast bezpośrednio po spotkaniach rozgrywanych na Stadionie Narodowym tramwaje nie będą jeździć mostem Poniatowskiego. Mimo tego większość pytanych jest gotowa zaakceptować takie utrudnienia, a jedynie 14 procent deklaruje chęć wyjechania z miasta na czas imprezy.

Co do samego uczestnictwa w Mistrzostwach Europy warszawiacy podchodzą z mniejszym zaangażowaniem. Jedynie 10% deklaruje chęć pomocy jako wolontariusze, natomiast w imprezach organizowanych w strefie kibica uczestniczyć ma 14 procent ankietowanych.

Badanie zostało przeprowadzone przez CBOS na próbie 1100 mieszkańców Warszawy.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu