Euro 2012

NIK o przygotowaniach do Euro 2012

Przygotowania | Przygotowania Euro 2012 | Polska | Polska Euro 2012

Blisko tydzień temu cała Polska przeżyła szok. Po optymistycznych raportach UEFA dotyczących przygotowań Polski do Euro 2012 Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła obecny stan inwestycji. "Wyniki kontroli są niepokojące. W procesie przygotowań stwierdzono nieprawidłowości, które mogą istotnie zakłócić organizację Euro 2012 w naszym kraju" - alarmuje na stronie internetowej NIK.

Najgorzej jest z budową infrastruktury kolejowej i drogowej – kluczowe drogi zostaną oddane dopiero po zakończeniu Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Ponadto NIK cały czas nalega o sporządzenie szczegółowego planu przygotowań.

Licząca 170 stron publikacja zawiera również pozytywy. Dotyczą one budowy stadionów. Nie ulega wątpliwości, ale piłkarze w czerwcu 2012 roku wybiegną na dokończone stadiony w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku.

Reakcja rządu na raport NIKu była natychmiastowa. Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki zauważył, że tak naprawdę ten raport zawiera ogólną pozytywną ocenę stanu naszych przygotowań do Euro 2012, mimo pewnych zastrzeżeń i wątpliwości. Na łącznie 227 przedsięwzięć inwestycyjnych przypada 45 przedsięwzięć kluczowych: stadiony, lotniska, drogi. Wśród nich, 85% realizowanych jest zgodnie z planem, 11 jest obciążonych pewnym ryzykiem.

Również przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mają swoją opinię o raporcie. Wskazują, że opóźnienia wskazane przez NIK są datowane na połowę 2009 roku i żaden termin zrealizowania niezbędnej inwestycji drogowej przed Euro 2012 nie jest zagrożony.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu