Euro 2012

Inwestycje poważnie zagrożone

Inwestycje | Inwestycje Euro 2012 | Problemy | Problemy Euro 2012

Niektórzy uważają, że ponad 2 lata pozostałe do rozpoczęcia Euro 2012 to bardzo dużo czasu i tak naprawdę ze wszystkim zdążymy na czas. Jednak najnowszy raport przedstawiony przez spółkę PL.2012 koordynującą i kontrolującą przedsięwzięcia przygotowawcze do Euro 2012 w Polsce pokazuje, że sytuacja w przypadku niektórych inwestycji jest dramatyczna, a opóźnienia sięgają wielu miesięcy i stale wzrastają.

Mimo iż w legendzie tego raportu figuruje kolor czarny oznaczający opóźnienie nie do nadrobienia, to żadna pozycja na liście nie otrzymała takiego statusu. Również kolorem określającym aktualny stan inwestycji jest czerwień – wskazuje iż w tym wypadku opóźnienie jest już bardzo duże, wręcz krytyczne. Niestety ten kolor pojawia się w raporcie wiele razy. Do najważniejszych „czerwonych” inwestycji należą: budowa tras komunikacyjnych w Gdańsku, większość przedsięwzięć w porcie lotniczym w podkrakowskich Balicach, w Poznaniu, w podrzeszowskiej Jasionce i w Zielonej Górze oraz przebudowa dworców kolejowych Poznań Główny i Warszawa Zachodnia. Poważnie zagrożona jest budowa Stadionu Miejskiego we Wrocławiu, gdyż 30 grudnia 2009 roku miasto zerwało umowę z konsorcjum budującym stadion z powodu ponad czteromiesięcznego opóźnienia w stosunku do harmonogramu. Ponad miesiąc później – 9 lutego 2010 roku został wybrany nowy wykonawca stadionu, a prace zostały niezwłocznie wznowione.

Kolejnego raportu możemy się spodziewać w okolicach początku maja 2010 roku.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu