Euro 2012

Czy mundial w RPA może wpłynąć na przygotowania Polski do Euro 2012?

Mundial | Polska | Polska Euro 2012

Organizatorzy Euro 2012 bacznie obserwują trwające mistrzostwa i dzięki nim mają okazję się czegoś nauczyć od kogoś, kto ma już doświadczenie. Nieustanny wyścig z czasem trwający w Polsce i na Ukrainie to nie nowość, jeżeli chodzi o przygotowania do wielkiej piłkarskiej imprezy.

Podobnie było parę lat temu w Republice Południowej Afryki. Mimo tego, iż część stadionów zostało oddanych grubo po terminach, to są to obiekty bez zarzutu – nowoczesne, spełniające wszelkie wymogi, a oglądanie na nich spotkań turnieju finałowego to czysta przyjemność. Przekroczenie terminów wyznaczonych przez FIFA było jednak celowe, gdyż w przeciwnym wypadku część robotników straciłaby pracę.

Zarówno FIFA, jak i UEFA tylko upominają gospodarzy mistrzostw w związku z opóźnieniami i pozwalają na ukończenie obiektów czasami grubo po terminie, więc i Polska, a przede wszystkim Ukraina może być spokojna. Żądanie UEFA dotyczące ukończenia stadionów to czerwiec 2011 i najprawdopodobniej Polska zdąży na czas. Nie co gorzej sytuacja wygląda w Kijowie i we Lwowie, gdzie opóźnienia wynoszą przynajmniej kilka miesięcy.

Kolejną rzeczą, którą gospodarze Euro 2012 powinni nauczyć się od RPA to oszczędności przy budowie infrastruktury. Duża część inwestycji została zrealizowana za prywatne pieniądze i nic nie stoi na przeszkodzie, aby również przynajmniej kilka inwestycji mogła powstać w taki sposób.

Na koniec warto wspomnieć oczywiście o bezpieczeństwie. Przed mundialem w RPA obawiano się, że impreza zakończy się klęską w związku z wysoką przestępczością. Jednak władze stanęły na wysokości zadania i z mundialu nie docierają niepokojące sygnały. Obecny w RPA polski menedżer ds. bezpieczeństwa na Euro 2012 bacznie obserwuje zachowania gospodarzy i uczy się jak radzić sobie z tak dynamiczną imprezą. Dla UEFA bezpieczeństwo jest sprawą priorytetową, a Polska ma co najwyżej doświadczenie w zabezpieczaniu… pielgrzymek papieskich.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu