Euro 2012

Eliminacje do Euro 2012 rozpoczęte! A Polacy nadal bez bramki...

Eliminacje Euro 2012 | Polska | Polacy | Reprezentacja | Eliminacje

Wczoraj, 11.08.2010 r., o godzinie 19:00 w Tallinnie, chorwacki sędzia Ante Vucemilovic-Simunovic Jr. gwiżdżąc po raz pierwszy w spotkaniu Estonia – Wyspy Owcze, rozpoczął eliminacje do Euro 2012. Dwa gole w doliczonym czasie gry strzelone przez Kaimara Saaga i Raio Piiroja dały gospodarzom trzy punkty i samodzielne przewodnictwo w grupie C.

Na pierwszą bramkę eliminacji nie musieliśmy długo czekać. Już w 28 minucie stadion A. Le Coq Arena został uciszony. Sprawcą tego był Joan Edmundsson, który wyprowadził Wyspy Owcze na prowadzenie. Wynik 0:1 utrzymywał się ponad godzinę i kiedy wydawało się, że w pierwszym meczu eliminacji do Euro 2012, drużyna zajmująca 94. miejsce w rankingu FIFA przegra z zespołem notowanym 24 pozycje niżej, pięknym strzałem z woleja popisał się wprowadzony w 62. minucie Kaimar Saag. Wynik 1:1 nie satyfakcjonował Estończyków i dosłownie na sekundy przed ostatnim gwizdkiem Raio Piiroja pokonał bardzo dobrze grającego do tej pory bramkarza Wysp Owczych.

Polacy, jako gospodarze Euro 2012, nie biorą udziału w eliminacjach, ale podopieczni Franciszka Smudy w czasie, kiedy inne drużyny europejskie walczą o miejsca w turnieju finałowym, rozgrywają testowe spotkania. W pierwszym meczu po sromotnej porażce z Hiszpanią, biało-czerwoni przegrali 0:3 z reprezentacją Kamerunu z Samuelem Eto’o na czele, nie strzelając bramki w kolejnym spotkaniu. Ostatni raz piłkę w siatce przeciwnika umieścił Robert Lewandowski w marcu w spotkaniu z Bułgiarią, a od tego momentu minęło 387 minut.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu