Euro 2012

Powołano kadrę na mecz z Gruzją

Kadra | Reprezentacja | Polska | Reprezentacja Euro 2012 | Polska Euro 2012

Selekcjoner polskiej reprezentacji Franciszek Smuda powołał w poniedziałek dwudziestoosobową kadrę na mecz z Gruzją.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami selekcjonera wśród wybranych do składu reprezentacji pojawił się Eugen Polanski - grający w niemieckim FSV Mainz piłkarz polskiego pochodzenia.


Polanski do Niemiec wyemigrował wraz z rodzicami jako dziecko i tam też zaczęła się jego piłkarska kariera. Pierwszym klubem pomocnika było Borussia Moenchengladbach, z którego następnie przeszedł do Getafe - jednak tylko na jeden sezon. Później wrócił do Niemiec i do dziś pozostaje zawodnikiem FSV Mainz.

Polanski zaliczył dziewiętnaście występów w młodzieżowej reprezentacji Niemiec, część jako kapitan. Chęć zagrania dla polskiej reprezentacji zadeklarował na wiosnę bieżącego roku.

Spotkanie ma się odbyć 10 sierpnia o godz. 20:30 w Lublinie. Nasza reprezentacja spotka się na meczu towarzyskim z piłkarzami Gruzji, którzy zajmują obecnie 56. pozycję w rankingu FIFA. Mecz zostanie rozegrany na Dialog Arenie - stadionie Zagłębia Lublin.


Cały skład Reprezentacji Polski:
Bramkarze:
Wojciech Szczęsny (Arsenal), Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)

Obrońcy:
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Maciej Sadlok (Polonia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Grzegorz Wojtkowiak (Lech Poznań), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)

Pomocnicy:
Dariusz Dudka (Auxerre), Ludovic Obraniak (Lille OSC), Adam Matuszczyk (FC Koeln), Sławomir Peszko (FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Rafał Murawski (Lech Poznań), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin)

Napastnicy:
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa)

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu