Euro 2012

Hiszpania zafundowała nam pół tuzina goli

Polska | Hiszpania | Polska Euro 2012 | Reprezentacja | Reprezentacja Euro 2012

Za nami pierwsza część przygotowań polskiej reprezentacji do Euro 2012. Trzy spotkania rozegrane w przeciągu 10 dni pokazały aktualny poziom gry biało-czerwonych. Mimo tego iż nie strzeliliśmy nawet bramki, to udało się w dwóch pierwszych spotkaniach również jej nie stracić. Jednak trzeci mecz pokazał co prezentują tak naprawdę podopieczni Franciszka Smudy na tle czołowych drużyn europejskich.

Już w najbliższy piątek rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w RPA i patrząc na ostatnie poczynania Polaków to chyba lepiej, że nie bierzemy w nich udziału. Poziom gry biało-czerwonych jest jak najbardziej adekwatny od pozycji w rankingu FIFA, a po wczorajszej sromotnej porażce z jednym z głównych faworytów zarówno mundialu jak i Euro 2012, widać że trener ma jeszcze wiele do zrobienia. Eksperci wynik 0:6 tłumaczą tym, że piłkarze są dopiero po pierwszej części przygotowań, a szczyt formy wg Franciszka Smudy ma nastąpić właśnie w 2012 roku. Porażka z Hiszpanią była tak naprawdę planowana, gdyż według większości bukmacherów to właśnie drużyna z półwyspu iberyjskiego jest głównym faworytem mundialu.

Brak jakiejkolwiek strzelonej bramki w trzech spotkaniach z rzędu pokazuje, że Polakom brakuje wykończenia akcji i z takim poziomem gry rzeczywiście nie zasługujemy na mundial. Czy najwyższa od wielu, wielu lat porażka to powód do smutku? Na pewno nie mamy się z czego cieszyć, bo dawno nie było tak źle – polska reprezentacja od prawie 20 lat nie osiąga żadnych sukcesów na arenie międzynarodowej, a potwierdzają to rankingi, w których jesteśmy sklasyfikowani na najniższych od wielu lat pozycjach.

Zawsze jest nadzieja, że będzie lepiej. Pytanie tylko kiedy? Najbliższą okazją na poprawienie sobie humoru są eliminacje europejskich pucharów...

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu