Euro 2012

Żewłakow: koniec kariery w reprezentacji

Reprezentacja | Kariera | Polska

Michał Żewłakow oficjalnie podał do informacji wiadomość, że po raz ostatni zagra jako członek reprezentacji w meczu z Grecją, w ramach eliminacji do Euro 2012.

- To dla mnie bardzo ważne, że mogę zakończyć reprezentacyjną karierę właśnie w Grecji – powiedział były gracz Olympiakosu. Wyraził zadowolenie, że po raz ostatni wystąpi właśnie na stadionie w Atenach, na stadionie klubu, w którym grał przez cztery lata i odnosił największe sukcesy w swojej piłkarskiej karierze.

Wystąpił w swojej karierze najwięcej razy ze wszystkich reprezentantów Polski. Zagrał w narodowych barwach aż 101 razy. Rozpoczął już w 1999 roku meczem przeciwko Nowej Zelandii, który odbył się w Bangkoku. Na boisku grając dla reprezentacji spędził 7702 minuty i zdobył w tym czasie trzy gole.

Żewłakow dwukrotnie, wraz z zespołem, reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy w 2002 roku w Korei i Japonii oraz cztery lata później, w 2006 w Niemczech. Poza tym grał w meczach Euro 2008. W eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010 został wybrany kapitanem polskiej drużyny, a w meczu z Ekwadorem w październiku 2010 roku pobił rekord Grzegorza Lato w liczbie występów w reprezentacji.

Michał Żewłakow, obecnie zawodnik tureckiego Ankaragücü Ankara, powiedział też, że rozważa zakończenie kariery piłkarskiej razem z końcem obecnego sezonu.
Źródło: sport.pl

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu