Euro 2012

Drużyny Polski i Ukrainy

Drużyny | Drużyny Euro 2012 | Polska | Ukraina | Polska Euro 2012 | Ukraina Euro 2012

Do udziału w eliminacjach zgłoszono 53 drużyny należące do UEFA. Są to w większości reprezentacje z Europy, ale pojawiają się również akcenty azjatyckie (m.in. Turcja, Cypr, Izrael i republiki poradzieckie). Do turnieju finałowego automatycznie zakwalifikowali się organizatorzy: Polska i Ukraina, natomiast pozostałe 51 reprezentacji krajowych musi brać udział w eliminacjach, które wyłonią pozostałe 14 drużyn.

Dla Polski udział w fazie grupowej Mistrzostw Europy 2012 będzie drugim z rzędu i drugim w ogóle, gdyż w latach 1960-2004 biało-czerwoni kończyli rywalizację w eliminacjach. Szczęście uśmiechnęło się dopiero w 2007 roku, gdy po wygraniu pięciu meczów z rzędu (m.in. z Portugalią i Belgią), zainkasowaniu 4 punktów na 6 możliwych w rywalizacji z Portugalią i kompletu z Belgią reprezentacja Polski zapewniła sobie awans do Euro 2008. Niestety na samych mistrzostwach nie szło już tak dobrze. Polska nie wygrała żadnego meczu w swojej grupie, zdobyła tylko jeden punkt (nieszczęśliwy remis z Austrią), strzeliła zaledwie jedną bramkę (Roger Guerreiro) i na tym zakończyła swój udział w turnieju.

Natomiast dla reprezentacji Ukrainy będzie to absolutny debiut na arenie europejskiej. Dotychczas brała udział we wszystkich eliminacjach od 1996 roku (wcześniej była częścią ZSRR), ale nigdy nie udało się jej zakwalifikować do finałów. Najbliżej awansu była w eliminacjach do Euro 2000, gdzie po zajęciu drugiego miejsca w grupie z punktową stratą do Francji odpadła w barażach, przegrywając w dwumeczu ze Słowenią.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu