Euro 2012

MISTRZOSTWA EUROPY EURO 2012

Inne ciekawostki

Ukraina jest krajem leżącym nie tylko we Wschodniej Europie, jest to kraj w którym wyraźnie widać stykające się dwie odmienne kultury: europejska i azjatycka, która mimo wszystko przegrywa powoli z ekspansją tej pierwszej. Jednak nie wszystko co przychodzi z Zachodu jest dobre. Z pewnością wdzięcznym można być za sport jakim jest piłka nożna.

Piłka nożna, przykładowo, swoje korzenie ma w zabawach i grach wymyślonych i praktykowanych przez Indian Ameryki. Potrzeba było jednak jeszcze wieków nim niewinna zabawa na boisku zamieniła się w widowisko i biznes wart miliardy dolarów. Reguły gry jednak różnią się zasadniczo od tych, których przestrzegali rdzenni mieszkańcy zza oceanu. Obecnie niemal dzięki współczesnej technologii każdy szczegół meczu w ligach światowych jest wnikliwie analizowany a reguły są jasne i powszechnie obowiązujące. Zaryzykować można stwierdzenie, że nie ma innych zasad ustalonych przez człowieka, które byłyby akceptowane tak zgodnie na całym świecie. Pierwsze kluby piłkarskie powstawały w Europie Zachodniej, jednak już na początku XX wieku także i na ziemiach polskich powstawały pierwsze stowarzyszenia sportowców miłujących ten sport. Jest to jeden z przykładów idei które przybyły na tereny Wschodniej Europy z Zachodu. Innych jest wiele. Z łatwością można podawać przykłady jak na Wschód przenoszone były pomysły, idee oraz "nowości" technologiczne i obyczajowe. Włoszczyzna, rowery, komputery stworzone na zachodzie, świadomość ekologiczna, muzyka rap, reggae itp. to jedne z tych rzeczy które znamy dzięki Zachodowi. Sexshop to jedna z rzeczy, której kilkanaście lat temu w Polsce nie było. Obecnie znalezienie w każdym większym mieście takiego sklepu nie stanowi większego problemu. Mimo rozwiniętych środków komunikacji gradient trendów wciąż ma ten sam kierunek i chyba wydaje się że tak pozostanie przez wiele następnych pokoleń. Ciekawe co Europa przywiezie do Polski za dwa lata.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu