Euro 2012

Koniec sprzedaży biletów zbliża się wielkimi krokami

Bilety | Bilety Euro 2012 | Sprzedaż Biletów | Sprzedaż Biletów Euro 2012

Zainteresowanie biletami na Euro 2012 okazało się niewiarygodne i przekroczyło nawet oczekiwania organizatorów.

Według rzecznika prasowego Euro 2012 w Polsce, Juliusza Głuski, przyszło ponad dwa miliony zgłoszeń na bilety. Sprzedaż biletów rozpoczęła się 1 marca i trwa miesiąc. Wejściówki na mecze cieszą się ogromną popularnością nawet mimo faktu, że sprzedawane są w ciemno, gdyż nie znamy jeszcze przeciwników poszczególnych drużyn, wiadomo jedynie, że Polska zagra we Wrocławiu i Warszawie.

Nie podano jednak oficjalnej liczby złożonych wniosków. Organizatorzy podali, iż zamierzają poczekać do 1 kwietnia z publikacją konkretnych wyników. Dotychczas jednak podano, że już w pierwszym dniu zgłoszeń było więcej niż podczas całych Euro 2008. Nie bez znaczenia jest tu fakt, iż tym razem sprzedażą zajmuje się UEFA bezpośrednio na swojej stronie a nie poszczególne federacje krajowe.

Nasuwa się jednak pytanie - co zrobić jeśli źle trafiliśmy przy losowaniu biletów, bo drużyna, którą będziemy chcieli zobaczyć zagra nie na tym stadionie? UEFA ma przygotować portal internetowy, z pomocą którego będziemy mogli wymieniać się zdobytymi biletami po cenach nominalnych. Jest to pomysł i próba organizacji na zmniejszenie czarnego rynku obrotu biletami. Co nie będzie łatwe, bo oszustów nie brakuje – dobrze ilustruje to fakt, że niecałe 48 godzin po uruchomieniu sprzedaży w Internecie zaczęły pojawiać się strony próbujące wyłudzić pieniądze udając tą oficjalną lub przedstawiając się jako „przedstawiciele” UEFA.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu