Euro 2012

Bilety na Euro 2012

Bilety | Bilety Euro 2012

Pomimo tego, iż od przyznania Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012 minęły już ponad 3 lata to wciąż nie wiadomo kto zajmie się rozprowadzaniem biletów na piłkarskie mistrzostwa Europy. Jednak do biletowej gorączki jeszcze co najmniej rok, gdyż UEFA zwykle zaczyna oficjalną sprzedaż na rok przed imprezą.

Mimo tym informacjom, tydzień temu pojawiło się światełko w tunelu. Na stronie internetowej UEFA ukazała się informacja o przetargu na organizację i prowadzenie sprzedaży. Oferty będą przyjmowane do 20 lipca br., a od zainteresowanych firm wymagane są referencje, gwarancje oraz przede wszystkim doświadczenie w tego typu działalności.

Natomiast kibiców średnio interesuje kto i z jakim doświadczeniem będzie się tym zajmował, a trzy podstawowe ich pytania to: gdzie? kiedy? I przede wszystkim za ile? W tym momencie niestety UEFA nie zdradza żadnych szczegółów ile trzeba będzie zapłacić, a polscy kibice głodni piłki nożnej na najwyższym poziomie mogą się jedynie dowiedzieć ile kosztowała wejściówka na mecz na poprzednich mistrzostwach Europy w 2008 roku.

Bilety na Euro 2008 kosztowały od 45-110 euro za mecz grupowy (mecz otwarcia 70-250 euro) po nawet 550 euro za finał. Niestety te ceny mają się nijak do obecnej sytuacji, a kryzys finansowy w TVP oraz wahania walut mogą spowodować, że przeciętnego Polaka nie będzie stać nawet na wykupienie pakietu jedynej telewizji pokazującej transmisje z meczów, nie wspominając o chociażby stojącym miejscu na stadionie np. podczas meczu Walia – Norwegia.

Strona jest przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, mieszkających w krajach, w których zakłady wzajemne (także w internecie) są dozwolone.
Strona ma wyłącznie charakter informacyjny - nie reklamujemy ani nie zachęcamy do uczestnictwa w zakładach sportowych.
Projekt i wykonanie: Mistrzostwa.eu